İNTERNETTEN HALA PARA KAZANAMADINIZ MI ? - 5.MAKALE-FACEBOOK

2013-01-20 07:46:00
İNTERNETTEN HALA PARA KAZANAMADINIZ MI ? - 5.MAKALE-FACEBOOK |  görsel 1

İYİ GÜNLER,

BUGÜNKÜ YAZIMIZDA SİZLERE FACBOOK UYGULAMASI İLE NASIL PARA KAZANACAĞINIZI KISA ANLATMAYA ÇALIŞACAĞIM.

BİLİNDİĞİ GİBİ FACEBOOK DÜNYANIN EN POPÜLER SOSYAL İLETİŞİM AĞLARINDAN BİRİSİDİR. YAKLAŞIL 1 MİLYARA YAKIN KULLANICISIYLA TİCARET KONUSUNDA BÜYÜK BİR SİTEDİR. 1 MİLYAR İNSANA ULAŞMA İMKANI SAĞLAYAN YEGANE SİSTEMDİR. 

ŞİMDİ FACEBOOK UN SİZİN İNTERNET ÜZERİNDEN NASIL PARA KAZANACAĞINIZ KONUSUNDAKİ SEÇENEKLERİNİ TEK TEK GÖRELİM.

1-SATIŞ ORTAĞI OLDUĞUNUZ LİNKLERİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

A-KENDİ DUVARINIZDA

B-OLUŞTURDUĞUNUZ SAYFANIZDA

C-AFRAME UYGULAMALARINIZDA

D-BAŞKALARININ OLUŞTURDUĞU SAYFALARDA

E-BAŞKALARININ OLUŞTURDUĞU GURUPLARDA

2-SATTIĞINIZ ÜRÜN İLE İLGİLİ REKLAM VEREBİLİRSİNİZ

A-BİR WEBSİTESİNE SAHİP OLARAK

B-BİR BLOĞA SAHİP OLARAK

C-BİR WEBSİTESİ VEYA BLOĞA SAHİP OLMADAN

 ŞİMDİ BU SEÇENEKLERİ TEK TEK AYRINTILARIYLA İNCELEYELİM

 

1-SATIŞ ORTAĞI OLDUĞUNUZ LİNKLERİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

SATIŞ ORTAĞI OLDUĞUNUZ LİNKLER CLICKBANK VEYA XTİCARET GİBİ SİTELERDEN HER BİR ÜRÜN İÇİN ELDE ETTİĞİNİZ SİZE ÖZEL LİNKLER OLMALIDIR. BU LİNKLERİ ÖNCELİKLE ELDE EDİN BİR LİSTE YAPIN VE BURAYA TIKLAYARAK ÖNCELİKLE ADFLY İLE LİNKLERİNİZİ KISALTIN.BUNUN İÇİN ÖNCE ADFLY DEN BİR HESAP AÇIN HESABINIZA GİRİN VE GİRDİKTEN SONRA KISALTMA İŞLEMİNİ YAPIN Kİ ADFLY SİZİ TIKLAMARDA TANISIN.LİNK KISALTMA İŞLEMİNİ YAPMAMIZIN SEBEBİ POTANSİYEL ALICILARIMIZI ÜRKÜTMEMEK,İNTERNET PAZARLAMALARINDA KANITLANMIŞ BİR KONU ŞUDUR Kİ EĞER LİNKİNİZ UZUN VE DEĞİŞİK KARAKTERLERDEN OLUŞUYORSA ALICILAR BU LİNKİ SAHTE VEYA BİR VİRUS OLARAK GÖRMEKTEDİRLER ALGILARI BU YÖNDE OLDUĞU İÇİN ÖNEMLİ BİR PÜF NOKTAYI ORTADAN KALDIRMIŞ OLUYORUZ. 

A-KENDİ DUVARINIZDA

KISALTTĞINIZ LİNKLERİ ÜRÜN İLE ALAKALI BİR RESİM İLE KENDİ DUVARINIZDA 2 GÜNDE BİRKEZ VEYA 3 GÜNDE BİR KEZ PAYLAŞIN LİSTENİZDEKİ ARKADAŞLARINIZIN ÜRÜNE ULAŞMASINI ONLARIN SAYFAYI PAYLAŞARAK ONLARIN DA LİSTESİNDEKİ ARKADAŞLARININ ÜRÜNÜ GÖRMESİNİ VE KISALTTIĞINIZ LİNKLERE TIKLAMASINI SAĞLAMIŞ OLURSUNUZ.BUNU DEVAMLI OLARAK YAPMALISINIZ BELİRLİ BİR SÜRE SONRA KARŞILIĞINI ALDIĞINIZI GÖRECEKSİNİZ.

B-OLUŞTURDUĞUNUZ SAYFANIZDA

FACEBOOK TA SAYFA OLUŞTUR BAŞLIĞINA TIKLADIĞINIZDA SATTIĞINIZ ÜRÜN İLE ALAKALI BİR SAYFA OLUŞTURMALISINIZ, OLUŞTURDUĞUNUZ SAYFADA BEĞEN BUTONU OTOMATİK OLARAK OLACAKTIR. OLUŞTURACAĞINIZ SAYFANIN AÇIKLAMALARINI RESİMLERİNİ VS VS DİĞER BÜTÜN DETAYLARINI DİKKATLİCE SAYFAYA GİRİN. SAYFANIZI ZİYARET EDEN KULLANICILAR SAYFANIN BOŞ OLMADIĞINI ÖENMLİ BİLGİLERLE DOLU OLDUĞUNU GÖRMELİLER.AYRICA HER GÜN SATTIĞINIZ ÜRÜNLE İLGİLİ NETTEN BİLGİLER TOPLAYARAK SAYFANIZDA PAYLAŞIN VE EN ALTINA DA SATIŞ ORTAKLIĞI LİNKİNİZİ BIRAKIN.

C-AFRAME UYGULAMALARINIZDA

FACEBOOK ORTAYA ÇIKTIĞI İLK GÜNDEN ÇOK HIZLI BİR SÜRE SONUNDA ÇOK BÜYÜK KİTLELER TARAFINDAN BENİMSENMESİNİN EN ÖNEMLİ NEDENLERİNDEN BİRİSİDE HAL HAZIRDA OLUŞTURULMUŞ BİR PLATFORM ÜZERİNDE BELİRLİ SINIRLAR İÇERİSİNDE AFRAME KODLARI KULLANARAK BİR ÇOK ÇEŞİTLİ UYGULAMANIN KULLANICI TARAFINDAN GELİŞTİRİLİP SİTEYE EKLENEBİLMESİDİR. BU ŞU DEMEKTİR. KULLANDIĞINIZ DİĞER SİTELERİ DÜŞÜNÜN HİÇ BİRİNDE SİTE İÇERİSİNDE DEĞİŞİKLİK YAPAMAZSINIZ AMA FACEBOOK ÖYLE BİR SİTEDİR Kİ BİR ÇOK DEĞİŞİKLİK YAPARAK ONU DAHA ETKİN VE AMACINIZA YÖNELİK KULLANABİLİRSİNİZ. BU SEÇENEK AFRAME KOD LARINI VE UYGULAMALARINI İYİ BİLENLER İÇİNDİR.

D-BAŞKALARININ OLUŞTURDUĞU SAYFALARDA

AYNI ŞEKİLDE BAŞKALARININ OLUŞTURDUĞU VE SATTIĞINIZ ÜRÜN İLE ALAKALI SAYFALARI BEĞENİN HER FIRSATTA LİNKLERİNİZİ BU SAYFALARDA YORUM YAZARAK PAYLAŞIN.YORUMLARI YAZARKEN ÖRNEĞİN İNTERNETTEN PARA KAZANMAK İLE ALAKALI BİR ÜRÜN SATACAKSANIZ ÖNCE O ÜRÜNÜ İYİ TANIYIN VE GEREKİRSE KENDİNİZ DE SATIN ALIN. DAHA SONRA YORUMLAR KISMINDA ÜRÜN İLE ALAKALI GERÇEK VE ÖNEMLİ İLGİ ÇEKEN BİRKAÇ CÜMLE YAZARAK HEMEN ALTINA DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İSTERSENİZ LİNKE TIKLAYIN GİBİ SADE AMA GÜÇLÜ YORUMLARI LİNKİNİZLE BİRLİKTE YAZIN.

E-BAŞKALARININ OLUŞTURDUĞU GURUPLARDA

ÖRNEĞİN CLICKBANK TA BULUNAN ULUSLARARASI ARABA TİCARETİ ADLI BİR KİTAP SATTIĞINIZI DÜŞÜNELİM BU ÜRÜN İLE ALAKALI KENDİ SATIŞ ORTAĞI LİNKİNİZİ EDİNDİNİZ ŞİMDİ FACEBOOK TA BULUNAN BİNLERCE ARABA OTOMOBİL İLE ALAKALI GURUPLARA KATILARAK ORADAKİ YORUMLARINIZA LİNKİNİZİ EKLEYEBİLİR VEYA KENDİNİZİ KONU AÇARAK YİNE LİNKİNİZİ PAYLAŞABİLİRSİNİZ. BU SİZE OTOMOBİL İLE İLGİLENEN BİR ÇOK İNSANI HEDEF OLARAK DOĞRU BİR ŞEKİLDE HEDEFLEMENİZİ SAĞLAR, ÖRNEĞİN İNTERNET KULLANICILARINDAN ÇOCUK EĞİTİMİ İLE ALAKALI İLGİ DUYULAN BİR GURUPTA OTOMOBİL İLE ALAKALI BİR ÜRÜN TANITMANIZ NE KADAR SİZİ BAŞARIYA GÖTÜRÜR BİR DÜŞÜNÜN. TABİKİ ÇOK AZ VEYA HİÇ. O NEDENLE ÜRÜN İLE ALAKALI GURUPLARA KATILIN VE LİNKİNİZİ PAYLAŞIN.

2-SATTIĞINIZ ÜRÜN İLE İLGİLİ REKLAM VEREBİLİRSİNİZ

FACEBBOK UN REKLAM VER SEÇENEĞİ ÇOK GELİŞMİŞ HEDEF KİTLELERE ULAŞMANIZI SAĞLAYACAKTIR.

A-BİR WEBSİTESİNE SAHİP OLARAK

BİR WEBSİTENİZ VAR İSE O WEBSİTENİZDEKİ EN GÖZDE ÜRÜNÜ KENDİNİZE REFERANS ALIN VE O ÜRÜN İLE İLGİLİ REKLAM VERMEK İÇİN REKLAM OLUŞTUR SEÇENEĞİNE TIKLADIĞINIZDA FACEBOOK SİZE BİR ÇOK SEÇENEK VERECEKTİR. 1000 GÖSTERİM BAŞINA VEYA TIKLAMA BAŞINA ÜCRETLENDİRECEK AYLIK ORTALAMA 30 USD LİK BİR REKLAM BÜTCESİYLE YAKLAŞIK 800000 BİN KİŞİNİN GÖRMESİNİ VEYA 2000-3000 KİŞİNİN SİTENİZİN LİNKŞNE TIKLAMASINI SAĞLAYABİLİRSİNİZ. BU AYNI ZAMANDA İNTERNET SİTENİZDEKİ DİĞER KONULARDA DA SİZLERE POTANSİYEL TRAFİK SAĞLAMIŞ OLUR .SİTENİZE REKLAM ALMANIZI KOLAYLAŞTIRIR.

B-BİR BLOĞA SAHİP OLARAK

BLOG TA ASLINDA BİR WEB SİTESİ GİBİDİR. AYNI UYGULAMALARI BLOĞUNUZ İÇİNDE DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ.

C-BİR WEBSİTESİ VEYA BLOĞA SAHİP OLMADAN

BİR BLOĞUNUZ VE WEBSİTENİZ YOK DİYELİM BU DURUMDA DİREK OLARAK SATIŞ ORTAĞI LİNKİNİZİ REKLAM OLUŞTURURKEN KULLANARAK TIKLAYAN ALICILARI ÜRÜN ANA SAYFASINA YÖNLENDİRMİŞ OLURSUNUZ.

 

FACEBOOK REKLAMVERME ÖNEMLİ NOTLAR:

1-ÖNCELİKLE FACEBOOK TA REKLAM VERECEKSENİZ BİR KREDİ KARTINIZ VEYA PAYPAL HESABINIZIN OLMASI GEREKMEKTEDİR. SİSTEMDE ÖDEME KAYNAĞI OLARAK BUNLARDAN BİRİNİ BELİRLEMELİSİNİZ. FACEBOOK ÖRNEĞİN KREDİ KARTI NIZDAN GÜNLÜK BÜTÇE VEYA TOPLAM REKLAM BÜTCESİ AYARINIZA UYGUN OLARAK GÜNLÜK MEBLAĞYI ÇEKECEKTİR.

2-HEDEF KİTLE

HEDEF KİTLE AYARLARINIZ ÇOK ÖNEMLİDİR. O NEDENLE HEDEF KİTLE KONUSUNU İLERİKİ YAZILARIMIZDA DEĞİNECEĞİM FAKAT FACEBOOK TA HEDEF KİTLE AYARLAMAK ÇOK BASİTTİR. EĞER YİNEDE REKLAMI VERİRKEN ZORLANIRSANIZ BU KONUYU BURDA YORUMLARDA YAZARSANIZ SİZE DETAYLI BİLGİ VEREBİLİRİM.FAKAT LÜTFEN SATACAĞINIZ ÜRÜNÜ DE BELİRTİN.

 

FACEBOOK HAKKINDA Kİ BU YAZIMIZ KISACA BU ŞEKİLDEYDİ, DAHA DETAYLI BİLGİLERİ BİZLERE SAYFANIN ALTINDA YORUM YAZARAK SORABİLİRSİNİZ.

İYİ GÜNLER. BOL KAZANÇLAR.

0
0
0
Yorum Yaz