İNTERNETTEN HALA PARA KAZANAMADINIZ MI ? - 6.MAKALE-DEVAM

2013-01-28 06:41:00
İNTERNETTEN HALA PARA KAZANAMADINIZ MI ? - 6.MAKALE-DEVAM |  görsel 1

İYİ GÜNLER 

MAKALEMİZE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ, EVET EN SON OLARAK SİTEMİZİ KURDUKTAN SONRA SİTEMİZE NASIL TRAFİK SAĞLAYACAĞIMIZDAN BAHSEDİYORDUK.

EVET ARKADAŞLAR SİTEMİZE TRAFİK SAĞLAMAK KONUSU OLDUKÇA ZOE VE CAN ALICI BİR KONUDUR, SADECE TRAFİK VE ZİYARETÇİ SAĞLAMAK ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN POTANSİYEL TRAFİĞİ SİTEMİZE SAĞLAMAKTIR.YANİ SİTEMİZE GELEN HERBİR ZİYARETÇİNİN SİTEYE GİRME SEBEBİ VE GİRDİKTEN SONRA KARŞILAŞTIKLARI BİRBİRİYLE ÖRTÜŞMELİDİR. İŞTE O ZAMAN GELEN ZİYARETÇİ TEKRAR TEKRAR SİTEYİ ZİYARET EDER,ÖNCELİKLE TRAFİK SAĞLAMAK İÇİN NELER YAPILMALI AÇIKLAMAYA ÇALIŞALIM.

1-SİTE SEO ÇALIŞMASI

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU YANİ İNGİLİZCE ADIYLA SEARCH ENGINES OPTIMIZATION DEDİĞİMİZ KONU ÇOK ÖNEMLİ VE BÜTÜN SİTE TRAFİĞİ SAĞLAMA YOLLARININ İLK BAŞINDA GELMEKTEDİR. SİTEMİZİ HAL HAZIRDA İNTERNETTE BULUNAN BÜTÜN ARAMA MOTORLARINA KAYDETMELİ ARAMA MOTORLARININ SİSTEMLERİNİN SİTEMİZİ TANIMASINI SAĞLAMALIYIZ.BAŞLICA ARAMA MOTORLARI GOOGLE,YAHOO,ASK,MSN,BING,YANDEX VS VS GİBİ SİTELERDİR, İŞTE BU SİTELERE TEK TEK GİREREK SİTENİZİN LİNKLERİNİ İŞLEMELİSİNİZ, BUNU HERBİR ARAMA MOTORU SİTESİNE GİREREK SİTE EKLEME Yİ ARATTIRARAK TEKER TEKER YAPABİLİRSİNİZ VEYA BU KONUDA OTOMATİK VE HIZLI BİR ŞEKİLDE BU İŞİ YAPABİLECEK BAZI BİLGİSAYAR PROGRAMLARI MEVCUTTUR O PROGRAMLARDAN BİRİSİ İLE YAPABİLİRSİNİZ.BU PROGRAMLAR PARA İLE SATILIR GENELDE FAKAT BEDAVA VERSİYONLARI DA MEVCUTTUR SADECE ARAMA MOTORUNA MESELA GOOGL A OTOMATİK SİTE EKLEME PROGRAMI BEDAVA GİBİ YAZARAK BULABİLİRSİNİZ, UNUTMAYALIM BU YAZILARIMIZ SİZLERE SADECE BİLGİ VEREREK NEYİ NASIL YAPACAĞINIZLA İLGİLİ O NEDENLE DİĞER LİNKLERİ BURDA PAYLAŞMIYORUZ ZATEN SİZLER BU ŞEKİLDE TÜYOLARIMIZI ALARAK KENDİNİZ NASIL YAPILDIĞINI BİLDİKTEN SONRA HERŞEYİ YAPABİLECEKSİNİZ.

ARAMA MOTORLARINA KAYIT YAPTIRDIKTAN SONRA GÖRECEKSİNİZ Kİ SİTENİZ YAVAŞ YAVAŞ OTOMATİK TRAFİK ALMAYA BAŞLAYACAK.

2-ORJİNAL OLUN

KESİNLİKLE ORJİNAL OLUN, EĞER İNTERNETTEN PARA KAZANMIŞ BİRİSİ VARSA MUTLAKA AMA MUTLAKA ORJİNAL YAZILARI RESİMLERİ VİDEOLARI SİTESİNDE PAYLAŞMIŞ DEMEKTİR. BU ŞU DEMEKTİR, KESİNLİKLE BİR BİLGİYİ BİR RESMİ BİR VİDEOYU BAŞKA BİR SİTEDEN KOPYALA YAPIŞTIR YAPARAK SİTENİZİ OLUŞTURMAYIN, ARAMA MOTORLARININ MANTIĞI VE SİSTEMLERİNİN İŞLEYİŞİ ŞU ŞEKİLDEDİR. ARAMA MOTORU SİTENİZDE BULUNAN KELİME CÜMLE BİRLEŞİMLERİ RESİMLER VİDEOLARI DAHA ÖNCE ORJİNAL OLARAK NETTE PAYLAŞMIŞ SİTELERE ORJİNAL GÖZÜYLE BAKARKEN KOPYA YAPIŞTIR İLE YAPILMIŞLARA SAHTE OLARAK BAKMAKTADIR BU DURUMDA ARAMA MOTORLARI SİZLERİ SAHTE SİTE OLARAK GÖRECEK VE ARAMALARDA HEP ENSONLARDA OLACAKSINIZ.BUDA TRAFİK OLASILIĞINI AZALTACAK HATTA SIFIRA DÜŞÜRECEKTİR. O NEDENLE MUTLAKA ORJİNAL OLUNUZ, ORJİNAL YAZILAR YAZINIZ,KENDİNİZ YAZINIZ,ORJİNAL RESİMLER PAYLAŞINIZ GEREKİRSE SİZ ÇEKİNİZ VE VİDEOLARDA AYNI ŞEKİLDE ORJİNAL OLMALI TABİKİ,İŞTE BU SAYEDE BİR ADIM RAKİPLERİNİZDEN ÖNDE OLACAKSINIZ.

3-REKLAM

EĞER SİTEMİZ DEVAMLI TRAFİK ALSIN VE İNSANLAR TARAFINDAN TANINSIN İSTİYORSAK BU DURUMDA REKLAMIN ÖNEMİNİ ASLA UNUTMAMALIYIZ. REKLAM YAPMALIYIZ TABİKİ ÇOK AĞIR BÜTCELİ REKLAMLAR YAPABİLECEĞİMİZ GİBİ ÇOK UCUZ YOLLARLA DA REKLAM YAPABİLİRİZ. BEN BU YAZIMDA SİZLERE DÜNYA TARAFINDAN KABUL GÖRMÜŞ EN ETKİLİ VE ZAMAN ZAMAN PAHALI ZAMAN ZAMAN UCUZ OLAN GOOGLE ADWORDS İLE ÇOK UCUZ OLAN ADFLY Yİ ANLATACAĞIM.

A-ADFLY

ADFLY YE ÜSTTEKİ MAVİ BAŞLIĞA TIKLAYARAK HEMEN HESAP AÇABİLİRSİNİZ.

DAHA ÖNCE ADFLY HAKKINDA BOLCA YAZI YAZMIŞTIK BU YAZIMIZDA ADFLY Yİ SİTENİZE REKLAM VERMEK İÇİN NASIL KULLANACAĞINIZI ANLATACAĞIM, ADFLY DE BULUNAN REKLAMVEREN HESABINIZLA TRAFİK GÖNDERECEĞİNİZ ÜLKELERİ SEÇERSİNİZ YAKLAŞIK 100 DOLARA 150 BİN EVET YANLIŞ DUYMADINIZ 150 000 ZİYARETÇİNİN SİTENİZİ TANIMASINI SAĞLAYABİLİRSİNİZ. MAKALELERİMİZİN EN BAŞINDA ADFLY İLE NASIL REKLAM VERİLDİĞİNİ KISACA AÇIKLAMIŞTIK.BURAYA TIKLAYARAK O MAKALEYİ DE OKUYABİLİRİNİZ.

B-GOOGLE ADWORDS

GOOGLE ADWORDS GOOGLE SİTESİ İÇERİSİNDE HERBİR SÖZCÜĞÜN VEYA SÖZ BİRLEŞİMİNİN AYLIK OLARAK DÜNYA ÜZERİNDE NE KADAR ARATILDIĞI , ARATILAN SÖZCÜĞÜN HAL HAZIRDA TIKLAMA BAŞINA KAÇ DOLARA SATIN ALINDIĞINI GÖREBİLECEĞİNİZ BİR SİSTEMDİR. İNSANLAR İHALE YÖNTEMİ İLE SÖZCÜKLERİ SATIN ALIRLAR. ÖRNEKLE DAHA AÇIK ANLAŞILIR OLACAKTIR.ÖRNEĞİN BENİM SİTEM KAPADOKYAYA AİT ÜRÜNLERİN PAZARLANDIĞI BİR SİTE OLACAK BU DURUMDA BENİM İÇİN EN ÖNEMLİ SÖZCÜK BİRLEŞİMİ İNGİLİZCE OLARAK CAPPADOCIA PRODUCTS OLMALIDIR.CAPPADOCIA PRODUCTS KELİME BİRLEŞİMİ İÇİN ADWORDS TE BİR KAMPANYA OLUŞTURMAK VE BU TERİMİ GOOGLE A YAZAN LAR OLDUĞUNDA İLK SIRADA ÇIKMAK MÜMKÜNDÜR, ZATEN BU KELİME İLE ARAMALARIN AYLIK SAYISI ÇOK FAZLAYSA VE EĞER GOOGLE DA İLK SIRADA ÇIKARSANIZ PİYANGO SİZE VURMUŞ DEMEKTİR. FAKAT GOOGLE IN EN GÜZEL TARAFI BU TİP PARA İLE ALINMIŞ SÖZLER İÇİN OLAN SİTELERİ REKLAM OLARAK BELİRTMESİDİR YANİ SAYFANIN YA EN ÜSTÜNDE REKLAM BAŞLIĞI ALTINDA ÇIKARSINIZ VEYA SAYFANIN SAĞINDA SPONSORLU REKLAM OLARAK GÖRÜNÜRSÜNÜZ, FAKAT GOOGLE IN EN GÜZEL TARAFI BU REKLAMLARA DA İHTİYAÇ DUYMADAN SİTE PAGERANK INIZI ARTIRDIĞINIZDA HİÇ BİR REKLAM YAPMADAN DA EN ÜST SIRAYA TIRMALABİLİRSİNİZ, PAGERANK 1 DEN 10 A KADAR OLAN VE GOOGLE TARAFINDAN SİZLERE VERİLEN BİR SİTE PUANIDIR, BU PUAN VERİLME KRİTERİ ŞUDUR, ÖRNEĞİN SİTENİZİ BAŞKA SİTELER SİTE ADRESİNİZİ KENDİ SİTELERİNDE PAYLAŞIYORSA İŞTE O ZAMAN TAVSİYE EDİLEN BİR SİTE OLMUŞ OLURSUNUZ VE NE KADAR ÇOK SİTE SİZİ PAYLAŞIRSA İŞTE O KADAR ÇOK PAGERANK PUANI ALIRSINIZ.BU KONU DA DA SİZİN SİTE İÇERİĞİNİZLE ALAKALI SİTELERLE LİNK PAYLAŞIMI YAPARAK BİR NEBZE YOL KATEDEBİLİRSİNİZ. İŞTE ADWORDS İLE YAPACAĞINIZ KAMPANYALAR SİZLERE DİREK POTANSİYEL ALICINIZI SAĞLAYACAK TRAFİĞİ VERECEKTİR. FAKAT BAZI SÖZCÜKLERİN FİYATI OLDUKÇA PAHALIDIR TIKLAMA BAŞINA 25 -30 DOLARA KADAR ÇIKAN ÜCRETLER VARDIR . BU KONU HER GÜN DEİŞEKTE VE SANAL ORTAMDA AYNI İŞİ YAPAN SİTELERİN İHALE USULÜ TEKLİFLERİ İLE BELİRLENMEKTEDİR. ÖRNEĞİN AYNI SÖZCÜK İÇİN EN SON BEN 5 DOLAR EN YÜKSEK TEKLİFİ YAPTIYSAM BENİM SİTEM EN ÜSTTE GÖZÜKECEK SEN 5.01 TEKLİF YAPTIĞINDA SENİN SİTEN EN ÜSTE ÇIKACAKTIR.KISACA BU ŞEKİLDE.

 

EVET TRAFİK SAĞLAMAK İÇİN BAŞKA BİR ÇOK YOLLAR MEVCUTTUR FAKAT EN ÇOK ÇALIŞAN METODLARI BURDA VERDİK. 

SİTEMİZE TRAFİK TE SAĞLADIK ARTIK SİTEMİZE GÜNLÜK OLARAK 100 ZİYARETÇİ GELDİĞİNİ DÜŞÜNELİM,

İŞTE BURDA EN ÖNEMLİ KONULARDAN BİR DİĞERİ İLE KARŞILAŞIYORUZ .

3-SİTENİZİ GÜNCEL TUTUN

BU KONU SİTEMİZİ GÜNCELLEMEK OLACAKTIR. SİTEMİZİ MÜMKÜNSE HERGÜN VEYA 2 GÜNDE BİR GÜNCELLEMELİYİZ. ÖRNEĞİN SAHİBİNDEN.COM SİTESİ KULLANICILAR TARAFINDAN DEVAMLI GÜNCELLENMEKTEDİR. EĞER BİZİM O TARZ BİR SİTEMİZ YOK İSE BU DURUMDA HER GÜN SİTEMİZİ AKTİF TUTMALIYIZ.ÖRNEĞİN SİTEMİZE BİR FORUM KÖŞESİ KOYARAK İNSANLARIN YORUMLARINI YAZMASINI SAĞLAYABİLİRİZ. BUDA GELEN ZİYARETÇİLERE BİR BAKIMA SİTEYİ GÜNCELLETMİŞ OLACAKTIR.BİZ DE GEREKTİĞİNDE SİTEDE GEREKLİ DEĞİŞİKLİKLERİ YAPARAK KENDİ GÜNCELLEMEMİZİ YAPMIŞ OLACAĞIZ.BU ŞEKİLDE SİTEMİZİ AKTİF ÇALIŞAN DEVAMLI BİRŞEYLER OLAN BİR SİTE HALİNE SOKACAĞIZ, BUDA BİZİM ARAMA MOTORLARINDA TRAFİK KAYNAĞI SAĞLAMAK İÇİN BAŞLICA ÇÖZÜMLERİMİZDEN BİRİSİDİR.

4-SİTE İÇİ LİNKLER DAHA ÇOK SİTE İÇİNE YÖNLENSİN

BU ŞU DEMEKTİR SİTENİZDEN ELİNİZDEN GELDİĞİ KADAR BAŞKA BİR SİTEYE LİNK VERMEYİN YANİ SİTENİZİN İÇİNDEKİ LİNKLERİNİZ YİNE SİZİN SİTENİZİN İÇİNDE BİR YERE YÖNLENSİN, ÖRNEĞİN BİR SİTE HAKKINDA BİLGİ VERMEK İÇİN BU SİTEYE İŞTE BU LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ YAZARAK O SİTENİN LİNKİNİ PAYLAŞMAYIN ORDA ANLATMAK İSTEDİĞİNİZ KONUYU DİĞER SİTEDEN ÖĞRENİN ORJİNAL OLARAK SİTENİZE YAZIN.BUNUN SONUCUNDA DIŞARI FAZLA LİNK VERMEYEN VE DIŞARIDAN LİNK ALAN BİR SİTE OLUŞUMU STRATEJİSİ İÇERİSİNDE OLURSANIZ POTANSİYEL ZİYARETÇİLERİNİZİ KAÇIRMAZSINIZ AYNI ZAMANDA PAGERANK ARTAR VE DE ARAMA MOTORU SİTEMLERİ SİZE DAHA ÇOK DEĞER VERİRLER.

BUNLARI GERÇEKLEŞTİRDİ PEKİ NDİR DİĞER YÖNTEMLER ONLARA BİR GÖZ ATALIM

A-GOOGLE ADSENSE 

B-DİĞER REKLAM TÜRLERİ

C-ÖZEL SPONSOR REKLAMI

YUKARIDA SIRALADIĞIM BÜTÜN REKLAM TÜRLERİ AYNI MANTIKLA HAREKET EDER, SİZİN SİTENİZDE REKLAMLAR GÖZÜKÜR SİZ İSE ANLAŞMAYA GÖRE GÖSTERİM BAŞINA VEYA TIKLAMA BAŞINA PARA KAZANIRSINIZ.BU REKLAM TÜRLERİNDEN EN İYİSİ ADSENSE DİR.ONU TAVSİYE EDİYORUM. BİR ADSENSE HESABINIZ OLDUKTAN SONRA SİTENİZİ ADSENSE İŞLETTİRİYORSUNUZ ADSENS YETKİLİLERİ SİTENİZİ TEST EDİYOR VE UYGUNSA SİZE REKLAM YERLEŞTİRME İZNİ VERİYOR.FAKAT ADSENSE REKLAMINI SİZ SİTENİZİN NERESİNE EKLEYECEĞİNİZE KARAR VERİYORSUNUZ REKLAMIN NE OLACAĞINA ADSENSE KENDİ KARAR VERİYOR, ADSENSİN YETKİLİLERİ SİTENİZİN İÇERİĞİNİ İNCELİYOR VE SİTE İÇERİĞİYLE ALAKALI REKLAMLARI SİTENİZE EKLİYOR.TIKLAMA BAŞINA 0.1 İLE 15 USD ARASI REKLAMLAR OLABİLİYOR.

UNUTMAYIN SİTENİZİN TRAFİĞİNİ ASLA AMA ASLA SAHTE YOLLARLA ARTIRMAYA VEYA ÇOK GİBİ GÖSTEMEYE ÇALIŞMAYIN, HER GEÇEN GÜN SİTEYE ORJİNAL ŞEYLER EKLEDİKÇE ZATEN KENDİLİĞİNDEN ARTACAKTIR TRAFİĞİNİZ.

SİTENİZDE BİR ŞEY SATACAKSANIZ ÖDEMELERİ NASIL ALACAKSINIZ?

İŞTE BU SORUNUN CEVABINI VERMEYE ÇALIŞACAĞIZ BİR SONRAKİ YAZIMIZDA.

TEKRAR GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE...

İYİ GÜNLER.

0
0
0
Yorum Yaz