İNTERNETTEN HALA PARA KAZANAMADINIZMI? 6.MAKALE DEVAM

2013-01-29 03:58:00
İNTERNETTEN HALA PARA KAZANAMADINIZMI? 6.MAKALE DEVAM |  görsel 1

 

İYİ GÜNLER

EN SON YAZIMIZDA İNTERNET SAYFASININ NASIL YAPILACAĞI TRAFİK NASIL SAĞLANACAĞI REKLAM NASIL ALINIP VERİLECEĞİ KONUSUNU İŞLEDİK, BU YAZIMIZDA İSE İNTERNET SİTENİZDEN SATTIĞINIZ ÜRÜNLERİN PARASINI NASIL ALACAKSINIZ KONUSUNU ANLATMAYA ÇALIŞACAĞIZ.

ÖNCELİKLE İNTERNET SİTELERİNE ÖDEME YAPMAK KONUSU SİTENİZE GİREN MÜŞTERİNİN SİTEYE GÜVENMESİDİR.BU KONUDA DÜNYACA ÜNLÜ VE TÜRKİYE DE DE ÜNLÜ OLAN BAZI İNTERNET SİTELERİ VARDIR. ÖRNEĞİN; EBAY,AMAZON,GİTTİGİDİYOR,HEPSİBURADA GİBİ SİTELER HEM ALICIYI HEM SATICIYI RİSK TEN UZAK TUTMAK İÇİN 3. TARAF GÖREVİNİ ÖDEME SIRASINDA ÜSTLENİRLER. YANİ SİZ BU SİTELERDEN BİR ÜRÜN ALIRSINIZ ÜRÜNÜN PARASINI HAVALE, YARI HAVALE YARI KART,KAPIDA ÖDEME GİBİ SEÇENEKLERLE ÖDERSİNİZ AMA ÖDEDİĞİNİZ PARA SATICI HESABINA GEÇMEZ SİTE HESABINDA BEKLETİRLİR, TAA Kİ ÜRÜN ELİNİZE GEÇER KONTROL EDERSİNİZ VE SATIN ALDIĞINIZ SİTEYE GİREREK ÜRÜNÜNÜZE KAVUŞTUĞUNUZU, ÜRÜNÜN SİTEDE GÖSTERİLDİĞİ GİBİ OLDUĞUNA,YIRTIK,KIRIK,EZİK VS ZARAR GÖRMEDİĞİNE EMİN OLDUKTAN SONRA SİTE İÇİNDE ÜRÜN TESLİM ALDIĞINIZA DAİR ONAYLAMA İŞLEMİNİ YAPANA KADAR. BU ONAYINIZDAN SONRA SATICI SİTEDEN PARASINI ALIR. İŞTE BU YÖNTEM HEM ALICI HEM DE SATICININ HAKLARINI KORUYAN GÜZEL BİR SİSTEMDİR. 

GELELİM KENDİ SİTEMİZE ÖRNEĞİN YAPMAK İSTEDİĞİMİZ SİTEYE GÜVENLİ ÖDEME SAYFASI KOYMAK İSTİYORUZ. BU DURUMDA ELİMİZDE 2 ŞANS VARDIR. BUNLARDAN 1. Sİ PAYPAL GİBİ BİR ÖDEME METODUNU SİSTEMİMİZE ENTEGRE ETMEK DİĞERİ İSE KREDİ KARTI İLE ÖDEME KABUL ETMEK.

UNUTMAYIN!! SİTENİZDE NE KADAR ÇOK ÇEŞİTLİ ÖDEME ŞEKLİ OLURSA MÜŞTERİNİZİ ELİNİZDEN  KAÇIRMAZSINIZ. 

1-PAYPAL

BUNUN İÇİN PAYPAL DAN HESAP AÇMALI VE HESABINIZIN KURUMSAL OLMASI GEREKMEKTEDİR. BU ŞU DEMEKTİR. BİR ÜRÜN SATACAKSANIZ KENDİ ŞİRKETİNİZİ KURARAK Kİ BU ŞİRKET BASİT ŞAHSİ ŞİRKET OLABİLİR. BU DURUMDA PAYPAL 3. TARAF OLACAKTIR VE HEM SİZİN HEMDE ALICININ HAKLARINI KORUYAN TARAF OLACAKTIR. PAYPAL KURUMSAL HESABINIZDAN SİTENİZLE İLGİLİ ENTEGRASYON AYARLARINI KOLAYCA YAPMANIZ MÜMKÜN, 

2-KREDİ KARTI

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YAPILABİLMESİ İÇİN YİNE ŞİRKETİNİZİN OLMASI GEREKMEKTE VE BU ŞİRKET BİLGİLERİ İLE BANKANIZA BAŞVURARAK SANAL POS MAKİNESİ AYARLARINIZI YAPTIRMALISINIZ Kİ PAYPAL HESABI OLMAYAN KREDİ KARTI OLAN MÜŞTERİLERİNİZDE BU ŞEKİLDE ÖDEMELERİNİ YAPACAKLARDIR.

BANKA İLE KREDİ KARTI AYARLARI YAPILIR YANİ POS MAKİNESİNİN SANAL VERSİYONU İÇİN BANKANIZ SİZE BİR KOD VERİR,O KODU SİTENİZE EKLERSİNİZ ÖDEME SAYFANIZ OLUŞTURULUR, TABİKİ GERÇEK İŞ DÜNYASINDA POS MAKİNESİ NE İSE SANALDA DA AYNIDIR, YANİ GEREKLİ YILLIK ÖDEMELERİ VARDIR. 

 

İŞTE ARKADAŞLAR SİTEMİZDEKİ ÖDEME METODLARININ AYARLARINIDA BU İKİ YOLLA YAPARSAK UMARIZ % 90 MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN ÖDEME YOLUNU AÇMIŞ OLURUZ. HEM KREDİ KARTI OLMAYAN HEMDE PAYPAL HESABINA SAHİP OLMAYAN AMA ÜRÜNÜ SATIN ALMAK İSTEYEN MÜŞTERİLERİNİZ İÇİN BİR KARGO ŞİRKETİ İLE ANLAŞARAK KAPIDA ÖDEME SEÇENEĞİNİ DE EKLEYEBİLİRSİNİZ. ONUN DIŞINDA HAVALE SEÇENEĞİNİDE SİTENİZE BİR HAVALE FORMU KOYARAK HALLEDEBİLİRSİNİZ. MÜŞTERİ HAVALE FORMUNU DOLDURUR, SİZ TELEFON EDER ONAY ALIRSINIZ, DAHA SONRA BANKA BİLGİLERİNİZİ HIZLI BİR ŞEKİLDE MÜŞTERİNİN VERDİĞİ MAİL ADRESİNE GÖNDERİRSİNİZ, HAVALE ÖDEMESİ HESABINIZA MÜŞTERİ TARAFINDAN YAPILDIĞINDA ÜRÜNÜ GÖNDERİRSİNİZ.

BUGÜNLÜKTE BU KADAR DİĞER MAKALEMİZ ÇOK YAKINDA GELİYOR. 

İYİ ÇALIŞMALAR KOLAY GALSİN.

İYİ GÜNLER.

0
0
0
Yorum Yaz